
Giethoornse bruggen beschermd tegen botsende boten
In Giethoorn vind je heel veel bruggen waar toeristen maar wat graag onderdoor varen. Het wordt ook wel het Venetië van het Noorden genoemd. Omdat dat dat varen nog weleens mis gaat, heeft de gemeente iets bedacht waardoor de bruggetjes beschermd worden tegen toeristen die ertegenaan varen.
Giethoorn is een populaire bestemming voor toeristen, met name die uit Azië. Maar de mensen die er wonen zijn niet altijd even blij met al die bezoekers. Al die toeristen zorgen namelijk ook voor flinke overlast. Toeristen lopen bijvoorbeeld door tuinen en gaan voor de ramen staan om naar binnen te kijken.
En dat niet alleen. Er ontstaat ook schade aan bruggen door de vele boten in de grachten. Op drukke dagen is het namelijk zo druk dat het filevaren is in Giethoorn. En niet alle 'kapiteins' van de huurboten kunnen de boot besturen zonder te botsen met een andere boot of brug.
Lastige klus
De gemeente geeft inwoners daarom nu de kans om hun brug te laten beschermen. Dat wordt nog een lastige klus. Het werk kan niet vanaf de weg gedaan worden en moet vanaf het water gebeuren. De palen worden vanaf een drijvend platform in de zachtere veengrond geduwd.
Minder last
Toeristen en omwonenden kunnen tijdens de werkzaamheden de gracht niet gebruiken. Om te zorgen dat bewoners en toeristen zo min mogelijk last hebben wordt er alleen tussen 06.00 en 10.00 uur gewerkt.
Anderen lazen ook: Werelderfgoed: prachtige plekken erbij.
Altijd op de hoogte blijven van nieuwtjes die voor kinderen interessant zijn? Volg ons via Facebook, Instagram of WhatsApp of neem een proefabonnement op de krant!
Wat vind jij? Laat je reactie achter
Let op:
Plaats een scoop