
Japan krijgt nieuwe keizer en nieuwe jaartelling
Het is vandaag een belangrijke dag in Japan. Voor het eerst in tweehonderd jaar treedt een keizer af. Keizer Akihito (85) stopt omdat hij zijn werk te zwaar vindt. Zijn zoon Naruhito (59, op de foto hierboven) volgt hem op. En met een nieuwe keizer verandert er veel in het land. De jaartelling bijvoorbeeld.
Keizer Akihito van Japan is 85 en wil het graag wat rustiger aan doen. Hij gaat dus met pensioen. Dat is bijzonder want keizer ben je in Japan eigenlijk voor het leven. Speciaal om Akihito een rustige oude dag te gunnen, moest de keizerlijke wet veranderd worden.
Jaartelling
Een nieuwe keizer betekent in Japan een nieuw tijdperk. Met niet alleen nieuwe naam, maar zelfs een jaartelling die weer vanaf het jaar 1 begint. Begin deze maand werd de naam van het nieuwe tijdperk al bekendgemaakt. Het wordt ‘Reiwa’. ‘Rei’ betekent ‘gelukkig’ en ‘wa’ betekent ‘vrede’.
Zeeleeuw Leo onthulde in een dierenpark in Tokio begin deze maand de karakters die voor het nieuwe tijdperk staan:
Keizer trad vandaag tijdens een ceremonie af. Morgen wordt zijn zoon Naruhito, hier met zijn vrouw, de nieuwe keizer.
Anderen lazen ook: Getest: Cool Japan in het Tropenmuseum.
Altijd op de hoogte blijven van nieuwtjes die voor kinderen interessant zijn? Volg ons via Facebook, Instagram of WhatsApp of neem een proefabonnement op de krant!
Wat vind jij? Laat je reactie achter
Let op:
Plaats een scoop