Máxima borduurt haar eigen gordijnen

Als je de koningin bent, dan laat je toch alles voor je maken door dure merken? Dat zou je denken. Maar koningin Máxima borduurde gewoon mee aan haar eigen gordijnen.

Foto: ANP / Robin Utrecht

In het Textielmuseum in Tilburg werd deze week de tentoonstelling 'Koninklijk borduren - verhalen en vakmanschap' geopend. Daar zijn onder andere nieuwe gordijnen te zien die binnenkort in een zaal in Paleis Huis ten Bosch worden opgehangen.

Bekende gebouwen

Koningin Máxima werkte zelf mee aan de gordijnen. Samen met 149 andere mensen borduurde ze patronen op de stof. Op de gordijnen staan verschillende 'wandelingen' door Nederland. Er zijn bekende gebouwen op te zien zoals de Koppelpoort in Amersfoort en de Sint Servaasbrug in Maastricht. Verder borduurde de groep planten en dieren.

Hobby

Borduren is een van de hobby's van koningin Máxima. Bij de opening van de tentoonstelling vertelde ze daar even over. 'Handwerken heeft zo veel kanten, het geeft voldoening.'