plastic

Minder plastic tasjes in de Noordzee

DEEL DIT ARTIKEL Facebook
Vera Bosch
Vera
Bosch

Goed nieuws! Er liggen veel minder plastic tassen in de Noordzee. Vissers haalden de afgelopen jaren bijna de helft minder tasjes omhoog tijdens het visvangen.

Volgens onderzoekers komt dit door het verbod op gratis plastic tasjes. In Nederland en Engeland moet je daar sinds 2016 voor betalen in de winkel. Hierdoor kopen minder mensen plastic tasjes en belanden ze dus ook minder snel in het water.

Honderden jaren

En dat is goed nieuws voor de vissen en planten in zee! Volgens wetenschappers kan het namelijk wel honderden jaren duren voordat het plastic is afgebroken. Tot die tijd blijft het op de bodem van de zee en kunnen dieren verstrikt raken in het plastic. Ook is het hartstikke slecht voor het klimaat en het zeewater.

Anderen lazen ook: Boyan (22) bedenkt oplossing voor plastic soep

Altijd op de hoogte blijven van nieuwtjes die voor kinderen interessant zijn? Volg ons via Facebook of WhatsApp of neem een proefabonnement op de krant!

DEEL DIT ARTIKEL Facebook

Reacties

Wat vind jij? Laat je reactie achter

Hallo!

Let op:

Je reactie wordt door de redactie eerst gelezen. Reacties met onbehoorlijke taal of waarin e-mailadressen, telefoonnummers en adressen staan worden verwijderd.

Comment

  • Toegelaten HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • E-mail- en internetadressen worden automatisch aanklikbaar.
  • Textual smiley will be replaced with graphical ones.

Plain text

  • Geen HTML toegestaan.
  • E-mail- en internetadressen worden automatisch aanklikbaar.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.

Plaats een scoop

vraagtzichaf blij duimomlaag juichen duimomhoog rentweg oeps