Beeld ANP

Vulkaan Etna borrelt en spuugt

DEEL DIT ARTIKEL Facebook
Nathalie Strijker
Nathalie
Strijker

De vulkaan Etna op het Italiaanse eiland Sicilië is voor de tweede keer deze maand uitgebarsten. De Etna barst ieder jaar wel een paar keer uit dus heel bijzonder is dat niet. Maar deze keer was de uitbarsting wel zo heftig dat het vliegveld voor de zekerheid dicht moest.

Vanaf het stadje Catania dat in de buurt ligt, waren de lavafonteinen van honderden meters hoog duidelijk te zien.

beeld instagram

De burgemeester van de stad heeft inwoners verboden de deur uit te gaan op de fiets of brommer, omdat er veel as rondwaait. Ook vliegen er centimeters dikke stenen door de lucht.

Instrumenten

De uitbarsting van de Etna was geen grote verrassing. De vulkaan hangt vol met instrumenten die in de gaten houden of de vulkaan begint te borrelen. Ze zagen de uitbarsting dus al lang van te voren aan komen. Bij de uitbarsting raakte niemand gewond, het levert vooral mooie foto's op.
Beeld US Navy

Anderen lazen ook: Zo werkt een vulkaan.

Altijd op de hoogte blijven van nieuwtjes die voor kinderen interessant zijn? Volg ons via Facebook, Instagram of WhatsApp of neem een proefabonnement op de krant!

DEEL DIT ARTIKEL Facebook

Wat vind jij? Laat je reactie achter

Hallo!

Let op:

Je reactie wordt door de redactie eerst gelezen. Reacties met onbehoorlijke taal of waarin e-mailadressen, telefoonnummers en adressen staan worden verwijderd.

Comment

  • Toegelaten HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • E-mail- en internetadressen worden automatisch aanklikbaar.
  • Textual smiley will be replaced with graphical ones.

Plain text

  • Geen HTML toegestaan.
  • E-mail- en internetadressen worden automatisch aanklikbaar.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.

Plaats een scoop

vraagtzichaf blij duimomlaag juichen duimomhoog rentweg oeps